Povidenta | M. Povilaičio odontologijos namai

Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – viena populiariausių kosmetinių odontologinių procedūrų. Atliekant estetinį plombavimą, sluoksnis po sluoksnio atkuriami dantų audiniai, koreguojama dantų spalva, forma.

„Povidenta“ odontologijos klinikoje estetinis dantų plombavimas atliekamas juvelyriškai kruopščiai, naudojant saugias, efektyvias medžiagas, kurios padeda tausoti natūralius dantų audinius ir sukuria puikų estetinį vaizdą. Jūsų laukia patyrusių gydytojų odontologų konsultacija, profesionali pagalba ir nepriekaištingai atrodanti šypsena už patrauklią kainą.

Ženklai, išduodantys, kad reikalingas estetinis plombavimas

Jeigu susiduriate su šiais pojūčiais, tikėtina, kad Jums padės estetinis dantų plombavimas:


  • Danties paviršius pažeistas ėduonies ar fizinės traumos;
  • Netenkina pakitusi dantų spalva ir forma;
  • Norite pašalinti pigmentines dėmes;
  • Norima užpildyti tarpelius tarp dantų;
  • Dantys aptrupėję, krašteliai nulūžinėję, nuskilę;
  • Dėl pakitusios dantų formos sunkiau taisyklingai susmulkinti maistą;
  • Sužemėjęs sąkandžio aukštis;

Estetinis dantų plombavimas – geriausias sprendimas!


Estetinis plombavimas yra minimaliai invazyvi procedūra, kuri tausoja natūralius danties audinius, todėl tai – vienas geriausių sprendimų, norint greitai pasiekti pastebimų pokyčių ir išvengti tolesnių komplikacijų.

Dantų atkūrimo eiga

1

Apžiūra

Vizito metu įvertinama paciento dantų būklė, išklausoma poreikių ir pageidavimų. Atsižvelgiant į situaciją, pasiūlomas geriausias gydymo planas.
2

Pasiruošimas

Prieš atliekant estetinį plombavimą, atskiro vizito metu atliekama profesionali burnos higiena, kurios metu pašalinamos dantų šepetėliui neįveikiamos apnašos.
3

Nejautra

Gali būti suleidžiama nejautra, jeigu pacientui jautru ar skausminga.
4

Gydymas

Suveikus nejautrai, šlifuojamas dantų paviršius. Naudojant plombinę medžiagą, sluoksnis po sluoksnio atkuriami dantų audiniai. Atkartojama anatomiškai tiksli dantų struktūra, vagelės, kauburėliai, todėl pasiekiamas itin natūraliai atrodantis rezultatas.

6 estetinio plombavimo privalumai

Jeigu vis dar dvejojate, kviečiame susipažinti su pagrindiniais procedūros privalumais.

Registruokitės konsultacijai
Protezų gamyba

Plačiau apie estetinio plombavimo privalumus

Kviečiame artimiau susipažinti su estetinio plombavimo privalumais:

Tai procedūra, kuri suteikia natūralų rezultatą

Atliekant estetinį plombavimą, atkartojama anatomiškai tiksli dantų forma, struktūra, dantims suteikiama natūrali spalva, todėl rezultatas atrodo nepriekaištingai.

Universalus gydymo būdas

Ši procedūra gali būti pritaikoma įvairaus amžiaus pacientams, turintiems skirtingus nusiskundimus – kenčiantiems dėl fizinių, estetinių, funkcinių ir kitų dantų trūkumų.

Nekenkia dantims

Estetinio plombavimo metu tausojami paciento dantys. Tai minimaliai invazyvus metodas, kuris padeda išsaugoti natūralius dantų audinius. Atliekant procedūrą naudojamos visiškai saugios, puikų biosuderinamumą su žmogaus organizmu turinčios medžiagos.

Greiti rezultatai

Estetinis dantų plombavimas atliekamas vos per porą valandų ar dar greičiau (vieno danties atkūrimas vidutiniškai trunka apie 30 – 45 min.). Šypsenos pokyčius pavyks pastebėti vos po vieno apsilankymo.

Jokių nepageidaujamų simptomų

Kadangi estetinis plombavimas nėra invazyvus, yra atliekamas greitai, naudojant saugias medžiagas, po procedūros pacientai gali gyventi įprastą gyvenimą ir nesiskundžia nepageidaujamais pokyčiais. Svarbiausia – dantis prižiūrėti laikantis gydytojo odontologo rekomendacijų.

Patraukli gydymo kaina

Lyginant su kitais estetinės odontologijos metodais (pavyzdžiui, dantų laminatėmis), estetinio plombavimo kaina yra gerokai žemesnė, tačiau rezultatai ypač natūralūs ir ilgalaikiai.

Kodėl verta pasirūpinti estetiniu plombavimu?

Nors ši procedūra padeda sukurti norimą vaizdą, jos nauda yra kur kas didesnė nei tik gražiau atrodanti šypsena.


Estetinis dantų plombavimas – tai tvirtos plombinės restauracijos, kurios tinka ne tik priekiniams, bet ir krūminiams dantims. Atliekant gydymą, koreguojami dantų defektai, atkuriama anatomiškai tiksli danties forma, užtikrinama gera kramtymo funkcija, gali būti atstatomas sužemėjęs sąkandis. Taip pat estetinio plombavimo procedūra gali padėti išvengti dantų migracijos, išilgėjimo ir kitų nepageidaujamų patologijų.

Estetinis plombavimas: atsakymai į rūpimus klausimus

  • Kiek kainuoja estetinis dantų plombavimas?

    Estetinio plombavimo kaina nustatoma individualiai: pagal tai, kiek dantų bus plombuojami, kokio sudėtingumo defektus teks koreguoti.


    Užtikriname, kad klinikoje galime pasiūlyti patrauklias, prieinamas paslaugų kainas ir įvairius atsiskaitymo sprendimus.

  • Kuo skiriasi estetinis ir įprastas dantų plombavimas?

    Estetinis dantų atkūrimas rekomenduojamas, kai norima koreguoti estetinius defektus. Atliekant estetinį plombavimą, dantų paviršius atkuriamas sluoksnis po sluoksnio, tiksliai atkartojant dantų audinius ir tekstūrą, todėl atkurti dantys niekuo nesiskiria nuo natūralių.


    Tuo tarpu įprastas dantų plombavimas pirmiausia kovoja su dantų ėduonies sukeltais pažeidimais. Plombinė medžiaga nėra estetiškai natūrali, procedūros metu tiksliai neatkartojama natūrali danties tekstūra, spalva.


    Taigi, priekinių dantų srityje, kitose pastebimose dantų vietose verčiau rinktis estetinį plombavimą.

  • Ar estetinio plombavimo procedūra gali būti taikoma tik priekiniams dantims?

    Tai tvirtos restauracijos, kurios tinka ir priekiniams, ir krūminiams dantims.

  • Ar procedūrai reikalingas pasiruošimas?

    Estetiniam plombavimui nereikia ruoštis iš anksto, tačiau pacientas turėtų būti fiziškai sveikas, nesirgti dantų, dantenų ligomis.


    Ruošiantis estetiniam plombavimui, turi būti atliekama profesionali burnos higiena, kurios metu pašalinamos mineralizuotos apnašos, dantų akmenys, pigmentinės dėmės. 


    Gydymo metu gali būti naudojama nejautra, todėl iš anksto informuokite gydytoją, jeigu vartojate receptinius vaistus ir/ar yra pasireiškusi alergija anestetikams.

  • Ar dantų atkūrimas yra skausmingas?

    Atliekant estetinį plombavimą, esant poreikiui pritaikome nuskausminimą, todėl pacientas nejaučia nemalonių pojūčių, diskomforto.

  • Kiek truks procedūra?

    Tai priklauso nuo to, kiek dantų plombuojama vieno vizito metu. Vidutiniškai gydymas trunka apie 1 – 2 val., tačiau gali trukti ir ilgiau, kiekvienas atvejis yra individualus. 

  • Kiek vizitų reikės?

    Vienos procedūros metu galima atkurti maždaug 6 dantis, tačiau reikės ir antrojo vizito, kurio metu bus papildomai poliruojami plombuoti dantys, esant poreikiui, gali būti atliekamos minimalios plombų korekcijos. Skaičiuojant vizitą, kurio metu bus atliekama profesionali burnos higiena, prireikia iki trijų vizitų, kad galėtumėte džiaugtis nauja šypsena.

  • Kaip jausiuosi po estetinio plombavimo?

    Tai minimaliai invazyvi ir saugi procedūra, po kurios galėsite tęsti įprastus darbus ir veiklą. Tiesa, valgyti rekomenduojama tik po poros valandų, kai išnyks nejautros poveikis (veido, lūpų tirpimas). Pirmą dieną po estetinio plombavimo, dantų paviršius yra imlesnis pigmentams, todėl nevartokite dažančių maisto produktų, gėrimų (kavos, raudono vyno, kakavos, šokolado, burokėlių, vyšnių ir pan.).

Registruokitės konsultacijai

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis

Ėduonies profilaktika

Svarbiausios ėduonies profilaktikos priemonės – tai teisingi mitybos įpročiai bei gera burnos higiena nuo vaikystės. Savo burnos sveikata būtina rūpintis nuo mažens, aišku padedant tėveliams, ir taip kiekvieną dieną visą gyvenimą. Labai svarbu vaikystėje įgyti ir suformuoti įgūdžiai, kurie vėlesniame gyvenime arba padeda, arba trukdo pasiekti norimą rezultatą burnoje.

Įgūdžius visada galima atnaujinti arba įgyti naujus padedant gydytojų odontologų, burnos higienistų, bei kitų burnos priežiūros specialistų pagalba bei patarimais. Niekada nevėlu išmokti prižiūrėti dantis teisingai bei išmokti taisyklingai naudoti burnos priežiūros priemones. Ir niekada neturėtų būti gėda ar nesmagu klausti savo gydytojo odontologo patarimų bei konkrečių apmokymų. Visa tai darote dėl savo sveikatos!

Ėduonies profilaktika

Ypač svarbi vaikų burnos prevencija

  • Valome ir prižiūrime jau pirmuosius išdygusius dantukus. O savo pavyzdžiu, teisingai ir reguliariai du kartus dienoje valydami dantis, naudojami papildomas burnos priežiūros priemones, mokome savo vaikus ir formuojame jiems įgūdžius.
  • Ribokite suvartojamo cukraus kiekį, venkite saldžių gėrimų.
  • Neleiskite kūdikiui užmigti su žinduku burnoje, o po paskutinio maitinimo dantukus išvalykite su dantų šepetėliu bei mažiesiems skirta pasta.
  • Trūkstant informacijos ar įgūdžių, nebijokite apsilankyti pas gydytoją odontologą net ir su mažu vaikučiu. Apsilankymai gydytojo odontologo kabinete net ir mažiems vaikams labai naudinga, nes tampa puikia proga susipažinti su odontologo kabinetu, naudojamomis priemonėmis, priprasti prie garsų bei šviesų. Taip išvengiama dantų gydytojo baimės ateityje.
  • Kai vaikas išmoksta rašyti ir jau išlavėjusi rankų judesių koordinacija, apie 7-8 metus dantų valymo procedūrą galima perleisti patiems vaikams, aišku – vis dar prižiūrint tėveliams.
  • Net mažiems vaikams būtina naudoti dantų pasta su fluoru.:

Fluoro aplikacijos vaikams nuo 6 metų


Fluoras – didina dantų atsparumą ėduoniui bei rūgštims, dalyvauja emalio atsikūrimo procese bei prie danties paviršiaus trukdo prisitvirtinti apnašoms.

Dantų fluoravimas yra papildoma ką tik išdygusių dantukų apsauga nuo ėduonies, kadangi vien maiste, vandenyje ar pastoje esančio fluoro dažnai nepakanka.

Ėduonies profilaktika: procedūros eiga

1

Apžiūra

Vizito metu įvertinama mažojo paciento dantų būklė.
2

Pasiruošimas ir valymas

Prieš atliekant fluoravimą, dantys kruopščiai nuvalomi nuo apnašų.
3

Procedūra

Gali būti naudojami fluoro geliai, putos arba lakas. Priklausomai nuo naudojamos priemonės, ji užtepama ant reikiamų dantukų. Procedūra visiškai neskausminga ir itin greita.

Pasidalinti

Share by: